» »

Tunni kokkuvõte "terves kehas - terve vaim". GCD kokkuvõte vanemas rühmas "Terves kehas - terve vaim Terves kehas terve meele kokkuvõte

03.05.2020

Integreeritud tervisliku eluviisi õppetund

Eesmärk - tingimuste loomine lastekodu õpilaste aktiivseks kollektiivseks vaba aja veetmiseks

Ülesanded:

  1. Kujundada lastes arusaam tervisest kui inimelu põhiväärtusest;
  2. Laiendada ja süstematiseerida õpilaste teadmisi tervisliku eluviisi vajadusest;
  3. Arendada õpilaste kognitiivseid ja loovaid võimeid;
  4. Tugevdage sõprust ja sõprusetunnet, edendage lastemeeskonna ühtekuuluvust;
  5. Edendada tervislikke eluviise;

Mängus osalevad kaks 8–15-aastaste õpilaste võistkonda.

Varustus: visuaalne materjal, kaardid koos ülesannetega, muusikakeskus laulude CD-dega, arvuti slaidide esitlemiseks, spordivarustus: kelgud, suusad, klubid, pallid ...

Kuulsate inimeste avaldustega plakatid:

"Tervis on asi, mida me hindame vähe, kuid mille eest maksame kõige rohkem." DS Likhachev „Noorema põlvkonna tervise eest hoolitsemine on riigi üks prioriteetseid ülesandeid. Terved lapsed on meie suurriigi tulevik. Just nemad saavad oma esivanemate kultuuripärandi järglasteks, rakendavad olemasolevaid jõude Venemaa võimu ja jõukuse tugevdamiseks. " Vladimir Putin

“Sport on nauding. See soodustab meele ja jõu harmoonia arengut, nõuab ausat võitlust, aitab arendada aadlit. " Pierre de Coubertin.

"Terve laps - edukas laps" (L.S. Vygotsky)

"Tervist ei anta ilmaasjata, selle eest tuleb võidelda", "Hoidke tervist noorelt!" (Vanasõna.)

Asukoht: klassiruum, lastekodu mänguväljak

Töö vorm: rühm

Töömeetodid: verbaalne, visuaalne, mänguline, praktiline, haridusprotsessi analüüsimise ja stimuleerimise meetod, harjutusmeetod, edukas olukorra loomine.

Tunni käik

(Esitlus õpilaste saavutuste kohta)

Tere pärastlõunal, kallid kutid. Mul on hea meel tervitada teid haridusmängus"Terves kehas terve vaim".

Sportlikud inimesed on nii ilusad.

Neil on nii palju energiat, rõõmsameelsust, jõudu.

Kas soovite olla vähemalt natuke nende moodi?

Ainult sport aitab selles suurepäraselt!

Tervis tugevdab, lisab edu.

Ta vabastab teid igavusest ja jõudeolekust.

Usu endasse ja tõuse kõrgustesse.

Mida unistasid, seda annab sulle ainult sport.

Meie mäng koosneb kolmest etapist. Kõigepealt läheme põnevale teekonnale läbi jaamade. Seejärel näitame oma füüsilist vormisolekut: väledust, vastupidavust, liikumise kiirust ja muidugi soovi võita. Ja viimases etapis paljastame oma loomingulise potentsiaali, realiseerime oma erakordsed fantaasiad ja sisemised impulsid. Lõppude lõpuks peate tervise säilitamiseks lisaks sportimisele ja keha tugevdamisele ka omama teoreetilisi ja praktilisi teadmisi, mis aitavad teil vältida rasked haigused, hoolitsege mitte ainult enda, vaid ka ümbritsevate inimeste eest. Ja las eelseisev mäng toimub moto all:"Üksinda pole me keegi, aga koos - VÕIM!"

- Et võistelda, peate kõik kokku saama. Pange oma meeskonnale nimi ja andke sellest meile teada... (Käskude kujutamine.)

Me tahame kuulda motot, kuna te lähete mängule.

- Soovin kõigile võitu ja oma tervise tugevdamist.

Esimene samm - mööduvad jaamad.

Siin peate proovima.

Hinnatakse teadmisi, kiirust ja tulemusi,

Kutsun võistkondi alustama.

Teame juba kõiki etappe ja alustame õppetundi.

1 jaam "OTVECHAYKA"

(Osalejad vastavad kordamööda juhendaja küsimustele.)

Kaks ninapidi sõbrannat ei jäänud üksteisest maha:

Mõlemad jooksevad kõrvuti, mõlemad laulavad laule,

Mõlemad vööd jäetakse lumme jooksma.(Suusatamine.)

Selleks, et talvepäeval ei külmuks, pole liiga laisk teid kaasa võtta. Villased kaks õde. Ja sinu nimi? ...(Labakindad.)

Pakane ei jõua meile järele:

Suusatame ...(Risti)

Mu sõber ja mina

Kiirustame siin iga päev.

Siin säravad tuled

Ja uisud klähvivad jääl.(Rink.)

Sula. Siis pakane.

Ainult ülevalt külmunud lumi.

Jää koorib meid

Hoiab kindlalt kinni. See…(Kohal)

Ise ilma käte, jalgadeta, aga ta oskab joonistada.(Härmatis.)

Ehkki mitte kaalikas, vaid ümmargune. Ja must, mitte pigi.

Kõik armastavad tema eest hokit mängida.(Seib.)

Meil on hea meel üksteisest mööduda.

Vaata, mu sõber, ära kuku!

Nad on head, kerged, kiired ...(Uisud.)

Käisin talimetsas imede maad vaatamas,

Hommikul tõusin suuskadele ja kutsusin sõbrad kaasa.

Ja kiire viib mind metsa ...(Suusarada.)

Ilma relvata pole ühtegi sõdurit

Pole ühtegi hokimängijat ilma ...(Hokikepid.)

Ripub tribüünide kohal

See on väga vajalik kilp.

Ta näitab kõiki eesmärke -

Hinded on nähtavad igast küljest.(Tulemustabel.)

Käib osavalt rattaga,

Teeb saltosid.

Ja ka hüppete kaskaad.

Kes see on? Uuri välja.(Võimleja.)

Mängija haarab palli, viskab selle kõrgele ...

Seal on ilu:

Agility, täpsus, kiirus.(Korvpall.)

Ei saapaid, mitte saapaid,

Kuid neid kannavad ka jalad.

Talvel jookseme nendes

Hommikul - kooli

Pärastlõunal - koju. (Vildist saapad.)

Kui õnnelik -

Kui palju lund on katnud!

Lahkume varakult

Sõidame edasi ...(Kelk.)

Värvilised vihmavarjud taevas

Nagu metsaõied

Ja liinidel nad rippusid

Hästi tehtud - ……. (Langevarjurid.)

Sa oled see sportlane

Ma võiksin sulle kohe öelda!

Ja ta on suurepärane suusataja,

Ja ta on hästi suunatud laskur! (Laskesuusataja)

Rong "pirnil"

Ja siis nad "kuivavad" ringis !!(Poksijad.)

2 jaam "OBSNYAYKA"

"Rahva tarkus"(Juhendaja loeb tervise kohta käivaid vanasõnu ja ütlusi ning meeskonnad selgitavad neid omakorda.)

  1. Patsiendi isu jookseb ja veereb tervena.
  2. Haige, et laps.
  3. Kiire ja osav haigus ei jõua järele.
  4. Kärbes tapab ta oma tiivaga.
  5. Sa oled terve - saad kõike.
  6. Kui tahad olla terve - tuju.
  7. Suitsetamine on tervisele kahjulik.
  8. Vana haigust on raske ravida.
  9. Tervis on väärtuslikum kui raha.
  10. Puhtus on tervise võti.

- Poisid, mida peate tegema, et alati terve ja energiline püsida?

3 jaam "SOOBRAZHAYKA"

(Laudadel on ühel või teisel viisil spordiga seotud fotod. Iga võistkond peab pakutud tähtedest tegema õige nime ja panema selle foto alla. Võidab esimene ülesande täitnud meeskond.) Korvpall Noolemäng Golf Tennis Võimlemine Ralli Poks Jalgpall Ujumine Vehklemine Hoki Kulturism Piljard Malet Jooksmine Keegel Rattasport Pesapall

4 jaam "DUMAYKA"

Kutsun teid ära arvama salakoodi. Enne kui olete krüptitud vanasõna, mis koosneb ainult numbritest. Iga number tähistab ühte vene tähestiku tähte. Kes kõigepealt ülesandega toime tuleb, saab maksimaalse arvu punkte.

(Need, kes on tervisega sõbrad, ei kurvasta kunagi.)

Teine etapp on sport.

Sotši olümpiamängud ootavad peagi kõiki sportlasi. Ja miks me halvemad oleme? Edasi, kutid, jookse ette. Tugevamate preemia leiab peagi.

1 ülesanne: Pank on vasakul, pank on õige. Parvlaev on teie ees. Võtame lapsed saanile, kogume nad saarele ja siis tuleme kõik koos jooksma.(Kelgutamine)

2. ülesanne: Tore, et on pakaselisi päevi. Ja kõikjal valatakse lastele uisuväljakud. Võtsime klubi kätte, pingutame edasi.Nii nagu päris hokis käime.(Hokikepiga tilkumine)

3 ülesanne: Jooksin suuskadel ja tabasin lumepalliga sihtmärki. Tahan palju saavutada. Mul on veel, mille poole püüelda.(Lumepall lööb koppa)

4 ülesanne: 21. sajand armastab neid, kes hindavad kiiret jooksmist.Palume teates osalejatelärge kaotage saapaid ja poolsaapaid.(Jooksurelee.)

(On vaja mitte ainult joosta, vaid ka tuua sõna, mis on seotud talvine aeg aasta:suusad, uisud, liuväli, pesumasin, hokikepp, kelgud, pulgad, saapad, jää, lumi, liumägi, pall, reket, sulgpall, paat, ratas, hüppenöör, rullid, ujumistrikoo, bassein, lühikesed püksid, rand, härmatis, rõngas, hantlid, sõrmus, kindad, vardad, ketas, oda, kork, päike.

Kolmas etapp on loominguline.

Pillimängu komponeerimine. Sellele ülesandele antakse 1 minut. Kes saab sellega kiiremini hakkama. Näiteks: "vile - ida"(Vaatasin tagasi itta - kuulen kohtuniku vilet). Ja siin on riimid burime kohta:

  1. Rada - kaal
  2. Pall - võti
  3. Suusatamine - käigud

    Õppetunni teema: Terves kehas terve vaim!

    Tunni eesmärk: tervisliku eluviisi tõekspidamiste ja harjumuste kujundamine

    Tunni eesmärgid: 1) Haridus:

    Andke lastele üldine ettekujutus tervisest kui väärtusest;

    Laiendada laste ideid oma keha seisundist;

    Õpeta hoolitsema oma tervise eest ja hoolitsema selle eest.

    Laiendada õpilaste teadmisi toitumisest, selle olulisusest, tervise ja toitumise suhetest.

    2) parandus - arendamine:

    Arendage loovust, mälu, tähelepanu, tunnetuslikku huvi.

    3) Hariv

    Edendage vastutustundlikku suhtumist oma tervisesse.

    Harida lapsi tervisliku eluviisi harjumustes, sisendades stabiilseid kultuuri- ja hügieenioskusi;

    Harida lapse isiksuse positiivseid omadusi, moraalset ja kultuurilist käitumist - tervise parandamise motiive.

    Aidake lastel mõelda vajadusele olla terve ja liituda tervisliku eluviisiga.

    Tunni asukoht: internaatkool, klass

    Tunni kestus: 45 minutit.

    Tunni materiaalne ja tehniline tugi: arvuti, projektor, ekraan esitluse näitamiseks.

    Tunni metoodiline ja didaktiline tugi: ettekanne "Terves kehas terve vaim", kaardid koos ülesannetega, plakatid vitamiinide kohta, stendikujundus "Terves kehas terve vaim"

    Ametitüüp: õppetund uue materjali õppimisest.

    Iga lapse kohta: kaart ülesannetega.

    Töö etapid

    Tunni käik

    Töö lastega

    Aja korraldamine

    Kuva esitlus

    Õpetaja: Tere kallid kutid! Teie vanematele head tervist. Juba iidsetest aegadest, kui nad kohtusid, soovisid inimesed üksteisele tervist: "Tere, head tervist." Nad küsisid: "Kuidas on teie kallis tervis?" Ja see pole juhus. Vana-Venemaal öeldi tõepoolest: „Tervis on väärtuslikum kui raha. Tervist osta ei saa. Jumal andis tervise ja me leiame õnne. "(Slaid nr 1) (lisa nr 1 ketas)

    Emotsionaalse meeleolu tõstmine

    Uue materjali õppimine

    Ankurdamine

    Toitumise põhireeglid.

    Individuaalne töö

    Uue materjali õppimine

    Materjali kinnitamine

    Stseenide saade.

    Kehaline kasvatus.

    Muusikaline saade

    Õpetaja: Meie tunni teema on "Terves kehas terve vaim". Tõepoolest, iga inimene vajab tervist.

    (slaid number 2 ) Tervis pole mitte ainult haiguste puudumine, vaid ka täielik füüsiline, vaimne ja sotsiaalne heaolu. Suuremal määral sõltub inimese tervis, tervis temast endast. "Kohuselu, kui see on täis," ütlevad inimesed.

    (slaid number 3) Tervise üks peamisi näitajaid on eluiga. Seal, kus pole tervist, ei saa olla pikaealisust. Kahekümnenda sajandi lõpus oli naiste keskmine eluiga 71 ja meestel 57 aastat. Täna räägime sellest, mida saate ise oma tervise parandamiseks teha. Mis mõjutavad teie arvates meie tervist? (lapsed vastavad)

    (slaid number 4) Teadlaste sõnul on alates 10% meile geneetiliselt omane, 20% sõltub keskkond, 10% meditsiini arengust ja 60% tervisest sõltub meist endist. Terviseta on elu huvitavaks ja õnnelikuks muuta. Ja kahjuks raiskame seda kingitust sageli asjata, unustades, et tervist on lihtne kaotada, kuid seda pole lihtne taastada.

    On tõestatud, et üle poole kõigist täiskasvanute haigustest omandatakse lapsepõlves. Pealegi on kõige ohtlikum vanus sünnist kuni 16 aastani. Lapsepõlves ja noorukieas säästetud ja tugevdatud tervis võimaldab teil elada pikka ja aktiivset elu, annab teile võimaluse valida elukutse oma maitse ja kutsumuse järgi, ilma et see piiraks teie tervisele valikut.

    Meenutagem koos vanasõnu ja ütlusi tervise kohta. Alustan ja sina jätkad.

    Ülesanne.

    Slaid number 5

      Hoolitse uuesti oma kleidi ja oma tervise eest ... (noorest peast).

      Haige - parane, aga terve - .... (ole ettevaatlik).

      Oma tervise eest hoolitsemine on parim ... (meditsiin)

      Rikud oma tervise - uus ... (osta ei saa)

      Liigutage rohkem - elate ... (kauem)

      Toiduks tervislik, jah haige ... (töö jaoks)

      Kummarda seitse vaevust ... (ravib)

      Mesi pole haige inimese jaoks maitsev, kuid tervislik ja kivi .... (söömine)

      Heida pikali pärast lõunat, pärast õhtusööki ... (jaluta ringi).

    Räägime natuke toitumisest. Toitumine on üks inimese põhivajadusi ja toit on ainus kehale vajalike toitainete allikas ja peamine energiaallikas.

    Slaid number 6

    Meenutagem toitumise põhireegleid:

      On toite, mis on teie tervisele kasulikud;

      Söö samal ajal;

      Toite on kindlas järjekorras;

      Pole kiiret ega väga aeglast;

      Närige iga tükk põhjalikult;

      Ärge üle sööge;

      Maiustusi süüakse alles pärastlõunal;

      Pärast söömist loputage suud;

      Söö rohkem puuvilju, marju ja köögivilju - toiduallikad;

    Loodan, et järgite alati neid toitumisjuhiseid.

    Nüüd puhkame ja vastame teie teadaolevate toodete viktoriiniküsimustele.

    Slaid number 7

    Ma annan teile vastusekaardid. Esitan teile küsimuse ja peate pakutavate valikute hulgast valima õige vastuse. (lisa nr 2.)

      Milline neist toitudest ei ole valmistatud piimast?

      juust;

      kodujuust;

      leib:

      hapukoor;

      Veiseliha on liha:

      lehmad;

      oinas;

      kana;

      sead.

      Millist taime kasutatakse saia küpsetamiseks?

      kartul;

      nisu;

      avokaado;

      nõges.

      Peamine vitamiinide allikas on:

      liha;

      puuviljad;

      kala;

      joogid.

      See võib olla apelsin, õun, magu.

      supp;

      mahl;

      kompott;

      tarretis.

      Mis on nimi tervislik roog köögiviljadest ja taimest endast, mille lehti süüakse?

      Vinegrett;

      till;

      petersell;

      salat.

      Mis roog pole peedita täielik?

      borš ;

      hapukurk;

      vinegrett;

      kotlet:

      Mida vitamiini on mustas sõstras palju?

      FROM;

      D.

      Mida nimetatakse väga tervislikuks "köögivilja lihaks"?

      Puuviljad;

      marjad;

      kala;

      seened;

      Mis on sõna nii vilja kui ka osa silmast?

      Pirn;

      Õun;

      avokaado;

      mandariin.

      Mis sõna tähistab nii relva kui ka väga kasulikku köögivilja?

      Mõõk;

      sibul;

      dirk;

      cilantro.

      Kuidas kultuurne inimene pärast söömist huuli pühib?

      varrukas;

      peopesa;

      laudlina;

      salvrätikuga.

      Milline neist nimedest ei tähenda kooki?

      Bizet;

      napaleon;

      ekleer;

      bullterjer.

      Mis neist tähendab ravimtaime?

      kriimustada;

      küünis;

      saialille;

      sõrm.

      Mida tuleb enne magamaminekut teha?

      mängida arvutis;

      hambaid pesema;

      harjutusi tegema;

      filmi vaatamiseks.

    Tubli poisid. Ülesandega toime tulnud. Nüüd mõistatage mõistatust:

    Miks pole õunad kevadel nii tervislikud kui sügisel?

    (Laste vastused)

    Õige. Kuna vitamiinid hävitatakse pikaajalisel säilitamisel. On aeg rääkida vitamiinidest. Need on organismile vajalikud väikestes kogustes - vaid paar milligrammi päevas, kuid ilma nendeta inimene haigestub ja väsib kiiresti. Pole ime, et nende nimi pärineb ladinakeelsest sõnast vita - "elu".

    Slaid number 8

    Praegu on teada umbes 20 vitamiini. See:

    A - vitamiin kasvu ja nägemise jaoks, B1 - tiamiin, mis aitab kaasa normaalsele aktiivsusele närvisüsteem, B2 - suurendab toidu seeditavust, C - askorbiinhape, millel on ainevahetusprotsessides eriti oluline roll,D- antirahhiitiline vitamiin, mis stimuleerib luude kasvu.

    Slaid number 9

    Palun vaadake ettevalmistatud vitamiine puudutavaid plakateid. (lisa nr 3) Need pole veel valmis. Korraldame need koos. Ma loen teile luuletusi ja te arvate, milline vitamiin on kõne all. Siis liimime luuletuse sobivale plakatile.

    1. Ma ütlen teile varjamata,

    Kui kasulik ma olen, sõbrad!

    Olen porgandites ja tomatites

    Kõrvitsas, virsikus, salatis.

    Söö mind ja saa suureks

    Teil on kõiges hea!

    Pidage meeles lihtsat tõde:

    Ainus, kes näeb paremini

    Kes närib lihtsat

    Või juues porgandimahla!

    Kala, leib, muna ja juust,

    Liha, linnuliha ja keefir,

    Pärm, kuivatatud aprikoosid, pähklid-

    Siin on teile edusõnad!

    Ja ka mina olen hernes.

    Minult palju head!

    Varakult väga oluline

    Söö hommikusöögi ajal kaerahelbeid.

    Must leib on meile hea

    Ja mitte ainult hommikul.

    3. Olen tervislik vitamiin.

    Teil, sõpradel, on seda vaja!

    Kes sööb merekalu

    Ta on tugev nagu Hercules!

    Kui kalarasv sa armastad

    Siis saab sinust tugev mees!

    Olen kaaviaris ja munas,

    Võis, juustus, piimas.

    4. Kiskute kaevu -

    Leiad mind marjast.

    Olen sõstardes, kapsas,

    Ma elan õunas ja sibulas,

    Olen ubades ja kartulites

    Tomatis ja hernes!

    Külmetuse ja kurguvalu korral

    Apelsinid aitavad.

    Noh, parem söö sidrunit

    Kuigi see on väga hapu.

    Hästi. Olete selle ülesandega suurepäraselt hakkama saanud. Meenutagem taas vanasõnu: keha on tööta nõrgenenud. Terves kehas terve vaim.

    Kui sa pingutad

    rutiin läbi viia -

    õpid paremini

    parem puhka.

    Slaid number 10

    Kuid paljud teist ei tea, kuidas igapäevarutiini täita, ärge säästke aega, raiskage asjata mitte ainult minuteid, vaid terveid tunde. Vaadake neid kaaslaste ettevalmistatud stseene. Ehk tunneb keegi ennast ära.

    Stseeni kuvamine: "Tõus" (lisa nr 4)

    Tõenäoliselt arvasite, et sõna "nüüd" asemel peate vastama "see minut" ja tegema kohe kõik, mida vanemad paluvad. Ja aja kokkuhoiu õppimiseks peate oma päevakava korralikult korraldama.

    Kuva stseen "Päeva režiim"(Lisa nr 5)

    Muidugi suunas Nastya aega valesti: jalutuskäik, lõunasöök, jalutuskäik ... puhas puhkus. Kus on töö? Tuleb meeles pidada, et režiimi õige rakendamine, töö ja puhkuse vaheldumine on vajalik. Need parandavad jõudlust, taltsutavad täpsust, distsiplineerivad inimest ja tugevdavad tema tervist. Näiteks vanad kreeklased olid veidi haiged ja elasid kaua. Miks neil nii vedas? Kõik on väga lihtne. Nad sõid köögiviljatoitu, tarbisid vähe liha, ei tundnud tubakat, jõid veini alles 30 aasta pärast ja lahjendasid seda. Kuid mis kõige tähtsam koos varane lapsepõlv kuni kõrge eani olid nad väsimatult liikumises. Vanakreeklaste lapsed õppisid koolis käies pool päeva loodusteadusi ja pool päeva kehalist kasvatust. Ma arvan, et on aeg ka meil puhata. Teeme mõned lõbusad harjutused.

    Slaid number 11 Muusika kõlab "Lõbusad harjutused" Lapsed teevad muusika järgi harjutusi.Lisa # 1. (ketas)

    Tegime mõned harjutused ja jooksime koos hambaid pesema ja pesema.Slaid number 12.

    Räägime nüüd oma hammaste tervisest. Ega asjata öeldakse: "Terved hambad, armasta tervist". Ja nüüd hambaraviviktoriin.

    13. slaid.

    Esimest korda ilmus hambahari Euroopa riikidesse 17. sajandil. ja seda nimetati siis:

      hambaravi ventilaator;

      hambahari;

      hambaork.

    14. slaid.

    Kõige tavalisemad on harjad:

      sealiha harjastest;

      nailonist;

      valmistatud nailonist.

    Hammaste pesemist peaksite alustama:

      esihammastelt;

      hammaste sisepinnalt;

      külgmistest hammastest.

    15. slaid.

    Mitu minutit peate hambaid pesema:

      1 minut;

      2-3 minutit;

      5 minutit.

    16. slaid.

    Kuidas oma hambaharja säilitada:

      Erijuhtumi sees;

      Pea klaasi;

      Pea klaasi alla.

    17. slaid.

    Kui tihti peaksite hambaharja vahetama:

      Poolaasta kaupa:

      Kord aastas;

      Iga 3 kuu tagant.

    18. slaid.

    Meie riigis peaaegu:

      100% elanikkonnast;

      30% elanikkonnast;

      50% elanikkonnast.

    19. slaid.

    Meie riigis kannatab kaariese all peaaegu 100% elanikkonnast. Seetõttu peate oma hammaste eest kohe hoolitsema.

    Slaid number 20.

    Teadlaste sõnul pidurdab igapäevane liikumine keha vananemist ja lisab keskmiselt 6–9 eluaastat. Kord korraldasid teadlased katse. Ühele osalejate rühmale pakuti füüsiliste harjutuste komplekti, teine \u200b\u200bpidi liikumatult lamama. Ainult 20 päeva. Ja mis juhtus? Need, kes valetasid, olid uimased. Nad ei saanud pikka aega kõndida, neil oli raske hingata, söögiisu kadus ja nad hakkasid halvasti magama. Millise järelduse saab teha? (laste vastused) Nii et poisid, et olla terve, peate rohkem liikuma, tegema füüsilisi harjutusi, veetma rohkem aega värskes õhus.

    Sport on tervisega sõber.
    Staadion, basseinid, väljak,

    saal, liuväli - olete oodatud kõikjale.
    Usinuse eest kui tasu

    seal on karikad ja plaadid,
    Teie lihased muutuvad kindlaks.

    21. slaid.

    Päike, õhk ja vesi on meie parimad sõbrad.

    Andke lastele üldine arusaam tervisest kui väärtusest,

    Arendada sidusat kõnet; mälu;

    mõtlemine.

    Laiendada õpilaste teadmisi toitumisest; õpetada järgima toitumise põhireegleid; kujundada toitumise mõiste kui tervisliku eluviisi komponent.

    Arendage kõnet, auditiivset tähelepanu, mälu; mõtlemist.

    Kõne, mälu, tähelepanu arendamine.

    Arendage sidusat kõnet, tähelepanu, iseseisvust, mälu, loovust, aktiivsust.

    Väsimuse, lihaspingete leevendamine

    Hügieenioskuste, mälu, tähelepanu, mõtlemise arendamine.

    Tunni kokkuvõte.

    Stendi "Terves kehas - terve vaim" väljapanek

    Peegeldus

    Millest me täna rääkisime? (laste vastused) (Lisa # 6 )

    Täna rääkisime tervisest, tervislikust toitumisest, hammaste tervisest ja raviskeemist. Ühesõnaga - oh tervislikul viisil elu. Meenutagem, et 60% meie tervisest sõltub meist endist.

    Poisid, kas tund tund teid huvitas? Korja punased vitamiinid, kui see sulle meeldis, kollased vitamiinid, kui sulle ei meeldinud.

    ( Lisa # 7)

    Poisid, soovin, et kasvaksite tugevana ja tervena. Ja pidage meeles, et teie tervis on teie kätes.

    Arendada sidusat kõnet; mälu, võime järeldusi teha.

    Kirjandus.

      Ostapchuk T.N. "Söömise ajal naeratad." Me loeme, õpime, mängime. - 2008.-nr. 1

      Ajakiri "Loe, õpi, mängi". - 2009.-№9

      VS Šergini entsüklopeedia “Mis on. Kes on ". - 2009.

      Tervisepedagoogika: programm ja metoodiline juhend algklasside õpetajatele, V. N. Kasatkina, Moskva: LINKA-PRESS, 2000.

      Laste entsüklopeedia. Keskmise ja vanema vanuse jaoks, 7. köide, "Mees", "Pedagoogika" -M .: 1975.

    Lisa # 2.

      juust;

      kodujuust;

      leib:

      hapukoor;

      lehmad;

      oinas;

      kana;

      sead.

      kartul;

      nisu;

      avokaado;

      nõges.

      liha;

      puuviljad;

      kala;

      joogid.

      supp;

      mahl;

      kompott;

      tarretis.

      Vinegrett;

      till;

      petersell;

      salat.

      borš ;

      hapukurk;

      vinegrett;

      kotlet:

      FROM;

      D.

      Puuviljad;

      marjad;

      kala;

    10.

      Pirn;

      Õun;

      avokaado;

      mandariin.

    11.

      Mõõk;

      sibul;

      dirk;

      cilantro.

    12.

      varrukas;

      peopesa;

      laudlina;

      salvrätikuga.

    13.

      Bizet;

      napaleon;

      ekleer;

      bullterjer.

    14.

      kriimustada;

      küünis;

      saialille;

      sõrm.

    15.

      mängida arvutis;

      hambaid pesema;

      harjutusi tegema;

      filmi vaatamiseks

    Lisa nr 5

    Stseen "Päeva režiim!

    Tegelased: õpetaja ja õpilane Vova.


      Kas sa, Vova, tead, mis on režiim?


      Muidugi! Režiim ... Režiim - kuhu tahan, sinna hüppan!


      Režiim on igapäevane rutiin. Kas järgite näiteks päevakava?


      Isegi ületäitunud!


      Kuidas on?


      Graafiku järgi pean kõndima 2 korda päevas ja 4 korda.


      Ei, te ei tee seda, vaid rikute seda! Kas teate, milline peaks olema teie igapäevane rutiin?


      Ma tean. Ronida. Laadimine. Pesemine. Voodipesu. Hommikusöök. Jalutage. Lõunasöök - ja kooli.


      Hea…


      Ja veel parem!


      Kuidas on?


      Siit saate teada! Ronida. Hommikusöök. Jalutage. Lõunasöök. Õhtusöök. Jalutage. Tee. Jalutage. Ja unistada.


      Oh ei. Selle režiimi abil saate kasvada laisaks ja teadmatuks.


      Ei kasva!


      Miks nii?


      Sest vanaema ja mina täidame kogu režiimi!


      Kuidas on teie vanaemaga?


      Ja nii: pool mina, pool vanaema. Ja koos teostame kogu režiimi.


      Ma ei saa aru - kuidas on?


      Väga lihtne. Ma teen tõusu, minu vanaema teeb harjutusi, vanaema peseb, vanaema higistab, hommikusöök on mina, jalutuskäik on mina, tunnid on mina ja mu vanaema, jalutuskäik on mina, lõunasöök olen mina, ...


      Kas sul pole häbi? Nüüd saan aru, miks sa nii distsiplineerimata oled.

    Lisa nr 4.

    Stseen "Tõus"

    Tegelased: ema ja tütar Natasha.


      Nataša, tõuse üles!


      Nüüd.


      On päev, vaata aknast välja!


    Lõppude lõpuks viivitate meiega!

    Lõppude lõpuks pole te pikka aega maganud.


      Noh, emme, natuke, vaid veel minut!


      Nataša, istu laua taha!


      Nüüd!


      Noh, kui kaua võite oodata?


    Teie tee juba neljandat korda

    Pidin end soojendama.


      Noh, emme, hästi vähe
      Veel üks minut veel!


      Nataša, on aeg magada!


      Nüüd!


      Noh, mitu korda küsida?


    Lõppude lõpuks ei saa te homme hommikul jälle silmi avada!

    Lisa # 1

    Lisa # 3

    Lisa nr 6

    Lisa nr 7

    -(Slaid 1)Vaadake ekraani, lugege hoolikalt "Tervis on pea". Mis see on? (Vanasõna)

    Kuidas saate sellest vanasõnast aru?

    Kohtumisel ütlevad inimesed tavaliselt ühte head ja lahke sõna, mis see sõna on? (Tere)

    Mida tähendab inimene, kui ta seda ütleb? (Nagu sooviks tervist teisele inimesele)

    Poisid, mis te arvate, millest me täna räägime? (Tervisest)

    -(Slaid 2)Meie ürituse teema on "Terves kehas terve vaim"

    Räägime täna tervisest. Tervis on kõige väärtuslikum asi, mis inimestel on, mis tähendab, et seda tuleb kaitsta. Nii täiskasvanud kui ka lapsed tahavad olla terved.

    Esiteks peame jagunema kolmeks meeskonnaks, 1 rida - 1 meeskond, 2 rida - 2 võistkonda, 3 rida - 3 meeskonda. Pange oma meeskonnale nimi ja valige kapten. Aruteluks antakse pool minutit.

    Arutelu on läbi, tutvustame oma meeskondi, 1 meeskond, ütleb meeskonna nimi ja ülem, 2 meeskonda, 3 meeskonda.

    Poisid, mis on tervis?

    Nüüd loen ette fraasid selle kohta, mis on tervis, 1 fraas esimesele rühmale, 2 2-le, 3 3-le, kui olete nõus, siis plaksutage käsi, kui te pole nõus, siis vaikige.

    Tervis on ilu.

    Tervis on halvad harjumused.

    Tervis on tugevus ja intelligentsus.

    Tervis on vale toitumine.

    Tervis on rikkus.

    Tervist tuleb kaitsta.

    Tervis on elu.

    Tervis on õnn ja edu.

    Tervis pole hügieen

    Täna ehitame tervisliku eluviisi plakati, sellel puuduvad tervisekomponendid. Komponentide täiendamiseks peate töötama rühmas, igal rühmal on oma ülesanne ja oma komponendid. (1. rühm moodustab päevakava, 2. rühm - arvab mõistatusi ja valib esemeid, mida ei saa üle kanda, 3. rühm - klassifitseerib kasulikud ja kahjulikud tooted)

    Võistkonnad lõpetavad rühmas töötamise.

    Võimlemine silmadele

    Kuula Igor Maznini luuletust "Üks raskemaid asju" ja ütle tervise esimene komponent.

    Üks raskemaid asju, mida teha

    Ära tee paarkümmend asja korraga

    Ja iga tund - et saaks kogu aeg

    Pidage kogu oma tund ja aeg:

    Ja lõbu ja töö pärast,

    Müra ja nalja pärast - viis minutit,

    Ja nalja pärast - armas hetk.

    Ja pikka tundi raamatute lugemiseks!

    Niisiis, tervise jaoks on vaja jälgida. (Igapäevane režiim)

    1. rühma etendus (lugege ette päevakava ja kleepige see üldplakatile).

    Nad ütlevad, et:

    Uni - parim ravim.

    Uni on parem kui igasugune rikkus.

    Magage piisavalt - muutute nooremaks. MIKS?

    Uni on hädavajalik. Lapsed vajavad kulutatud energia täiendamiseks palju und. Väsivad mitte ainult lihased, vaid ka paljud olulised elundid (süda, kops, maks), eriti aju vajab puhkust. Kui me magame, puhkavad isegi luud: tänu sellele kasvavad nad paremini. Mitte asjata öeldakse, et lapsed kasvavad unes. See on kahjulik, kui inimene ei maga regulaarselt piisavalt.

    Olen kindel, et kõik kutid tahavad tugevaks ja terveks kasvada. Kas peate selleks veel õppima? (Sport)

    - Ole terve, tugev, vilgas

    Koolitus aitab meid

    Jooksmine, soojendus, füüsilised harjutused

    Ja spordiväljak!

    Fizminutka

    Nüüd räägime isiklikust hügieenist. 2. rühma etendus (ette loetud ja kleebitud ühisele plakatile).

    Mis on isikliku hügieeni esemed, mida ei saa teisele inimesele edasi anda? Miks neid ei saa üle kanda?

    On esemeid, mida saab üle kanda, on õhupall, mängime nüüd, see pole ohtlik, ülemeelik ja lõbus.

    Kuula tähelepanelikult vaidlust ja ütle mulle, kelle vaidlus see on ja millist tervisekomponenti see paljastab? 3. rühma esitlus (nad loevad vaidluse ette, räägivad kasulikest ja mittekasutavatest toodetest ning kleepivad need üldplakatile).

    Millise tervise komponendi see paljastab? (Õige toitumine)

    Räägi meile tervislikest ja ebatervislikest toitudest. Söö rohkem puu- ja köögivilju, sa oled terve, väga palju kasulikke tooteid.

    (Slaid) kaltsium

    Õppisime teiega, millised tooted on meie tervisele kasulikud, et saaksime alati olla terved ja ilusad. Kuid ärge unustage enne söömist köögivilju ja puuvilju põhjalikult pesta.

    Ja nüüd mängime mängu "See olen mina, see olen mina, need on kõik mu sõbrad.", Me kõik tõuseme püsti, loen avaldusi, kui olete nõus, siis astuge kohapeal ja öelge sõnad "See olen mina, see olen mina, need on kõik mu sõbrad." kui sa pole nõus, siis ole vait.

    Kes on lustlik bänd

    Kas ta käib iga päev koolis? (See olen mina…)

    Kes teist, lapsed,

    Määrdub kõrvast kõrva? (vaikne)

    Kes riideid "kaitseb"

    Pane see voodi alla? (vaikne)

    Kes läheb varakult magama

    Määrdunud kingades voodil? (vaikne)

    Kes teie seast ei käi süngelt,

    Kas teile meeldib sport ja kehaline kasvatus? (See olen mina…)

    Ärkan vara hommikul

    Koos punase päikesega. (See olen mina…)

    Täidan ise võrevoodi

    Kiiresti tehes ... LAADIMINE. (See olen mina…)

    Vaata, mis plakati me saime. Kõiki neid reegleid järgides võib igaüks olla terve, tugev, ilus ja edukas inimene.

    Ja milline terve inimene ta on? (Ilus, kummardunud, sale, tugev, paks, osav, vastupidav, kahvatu, ebamugav, Hardy, Ruddy, heas vormis, tähelepanelik, tahtejõuline, distsiplineeritud). 6 terviseparameetrit Pauk

    Poisid, pidage meeles meie ürituse teemat "Terves kehas terve vaim". Me saime aru, kuidas olla terve inimeneja mida tähendab terve vaim. On tõsi, et kui inimene on füüsiliselt terve, siis on ta edukas oma õpingutes, muudes tegevustes, tal on positiivne meeleolu, ta on seltsiv, distsiplineeritud, aktiivne, enesekindel, tahtejõuline inimene. Lõppude lõpuks, kui inimene on terve, siis on tema hing rahulik ja mugav.

    Elena Vergun
    Tunni "Terves kehas - terve vaim" kokkuvõte

    Peterburi Primorski linnaosa kombineeritud tüüpi riigieelarveline koolieelse lasteasutuse lasteaed nr 65

    Abstraktne korraldas vanematele lastele harivaid tegevusi koolieelne vanus kõrval teema:"IN terve keha, terve vaim

    Haridusala: sotsiaalne ja kommunikatiivne areng

    tehnoloogia abil:

    teave ja suhtlus

    Valmistatud:

    õpetaja GBDOU nr 65

    Primorski rajoon

    Vergun Elena Sergeevna

    Peterburi

    Hariduslikud ülesanded:

    Laiendage laste arusaamist tervis;

    Laiendage kontseptsiooni olemust « tervislik eluviis» ;

    Kujundage oma suhtes lugupidav suhtumine tervis.

    Materjalid.

    Kohaldage pilte reeglite järgi, joonistage pilte tervisliku eluviisi reeglite järgi, mõistatusi spordiatribuutidega, toodete mannekeeni, meditsiinitarbeid, pilte (kamm, rätik hambahari, taskurätik, seep, arvuti.

    Tunni käik.

    Koolitaja: Kallid kutid, tahan täna teiega rääkida tervis ja tervislik eluviis.

    (Uksele koputatakse. Sisenevad mikroobid)

    Mikrob "OH": Oi, kui ilus see on. Meile meeldib see nii väga. Me tahame siia elama jääda.

    Koolitaja: Kes sa oled?

    Mikrob "OH": Oh, me oleme väga lahked, naljakad, tublid ja meie nimi on Microbchiki OH ja AH.

    Mikrob "OH": Tahame sinuga sõbraks saada ja sinuga püsida. Võtke meid sõpradeks.

    Koolitaja: Tead, mikroobid, kutid ja mina oleme tervislik eluviisja me pole teel. On ju mikroobid ohtlikud tervis.

    Mikrob "OH": Kui juhid tervislik eluviissiis peaksite teadma reegleid tervislik eluviis... Kas teate tervisliku eluviisi reegleid?

    Lapsed: JAH

    Mikrob "OH": Ja me kontrollime seda kohe. Varjasime teie eest 5 reeglit tervislik eluviis... Oleme teile ülesanded ette valmistanud, kui need täidate, siis lahkume ja ei naase.

    Mikrob "OH": Kui te ei arva, siis jääme teiega. Seega, kui mõistatused ära arvate, saate teada esimese reegli. Esimene mõistatus

    1. Ma ei eksle mööda metsi

    Ja üle vuntside ja juuste.

    Ja mu hambad on pikemad

    Kui hundid ja karud. (COMB)

    2. Rada räägib "Kaks tikitud otsa"

    Pese veidi, pese tint näolt.

    Muidu määrdud mind poole päevaga. (Rätik)

    3. Libiseb nagu elamine

    Kuid ma ei vabasta seda.

    Vahutab valge vahuga

    Ta pole laisk käsi pesema. (SEEP)

    4. Luu tagasi, jäik harjas

    Sõbrad piparmündipastaga

    Teenib meid usinalt. (Hambahari)

    5. Pange taskusse ja vaadake

    Möirgav, nutune ja räpane.

    Nad pühivad pisaravoolu

    Ärgem unustagem nina. (KÄSITLEJA)

    (Iga vastuse jaoks riputavad Microbicks pilte)

    Mikrob "OH": Noh, mõistatused on ära arvatud, nüüd saate hõlpsasti ära arvata tervisliku eluviisi esimese reegli.

    (Kuvatakse pilt, kus on räpane ja puhas tüdruk)

    1. REEGEL - "Puhtus on võti TERVIS

    Koolitaja: Ja nüüd loevad lapsed teile luuletusi puhtusest.

    1. Peegel armastab puhtaid nägusid.

    Peegel ütleb: "Mul on vaja nägu pesta"

    Peegel läheb külmaks: "Kus on kamm?"

    Miks ta lapse juukseid ei kammi?

    Peegel tumeneb isegi hirmust

    Kui mõni loll teda vaatas.

    2. Pese oma käed ja puuviljad nii, et probleeme ei tekiks

    On selliseid viirusi, vridilus-viirusi.

    Kui laps satub suhu, teeb kõht neist haiget.

    Need on viirused, viirused - vridilus.

    Mikrob "OH": Oh, sa tulid esimese ülesandega toime, aga meil on raskemaid.

    (Mikroobid näitavad pilte tähtedega A B C D.)

    Mikrob "OH": Mis on teie arvates siin krüptitud?

    Lapsed: Vitamiinid

    Mikrob "OH": Oh, noh, kuna sa oled nii tark ja tead, et need on vitamiinid, siis ilmselt tead, mis toodetes need on?

    Mäng "Kes kirjutab kiiresti tooted A B C"

    Mikrob "OH": Kontrollime nüüd. (Kontrollid)

    Mikrob "OH": Hästi tehtud, saime hakkama. Nüüd vaadake pilti ja öelge tervisliku eluviisi teine \u200b\u200breegel.

    (Pildilapsed söövad lõunat)

    2. REEGEL "Õige toitumine"

    Koolitaja: Mikroobid, nüüd loevad lapsed luuletusi vitamiinidest.

    1. vitamiinid köögiviljades,

    Marjad ja puuviljad.

    Purusta pisikud tolmuks

    Värske toit.

    2. Kus on mikroobid - taandatud

    Me alistasime nad, vennad!

    Kõik sina ja mina oleme terved

    Hurraa kõigile vitamiinidele!

    Mikrob "OH": Oleme jõudnud kolmanda reeglini. Kuulake mõistatusi

    1. Rool ja pedaalid

    Transport sõiduks, kas teadsite?

    Pidur on olemas, kabiini pole

    Tormab mind .... (Jalgratas)

    2. Ümber mind nagu maakera

    Kõik jälitavad mind.

    Pekstud jalgade ja kätega

    Põgenen hüpates. (PALL)

    3. Meil \u200b\u200bon üks uis

    Nad on ainult suvised.

    Veeretasime asfaldil

    Ja nad jäid rahule. [VIDEOD]

    Mikrob "OH": Peate koguma mõistatusi. Nimetage need.

    (Mõistatuste kohta "Talvise spordiala atribuudid".

    Meeskondadele antakse mõistatusi. Muusika kõlab, mida lapsed koguvad.)

    Mikrob "OH": Nüüd kontrollime, kuidas tüübid ülesandega hakkama said. Hästi tehtud. Vaadake järgmist pilti ja saate teada tervisliku eluviisi kolmanda reegli.

    (Pilt "Lapsed tegelevad spordiga")

    3. REEGEL "Kasvamiseks ja karastumiseks peate tegelema spordiga"

    Koolitaja: Kallid, OH ja AH, kutid ja ma kutsume teid koos meiega mõnda harjutust tegema.

    Kehaline kasvatus

    Mikrob "OH": Kallid poisid, oleme jõudnud tervisliku eluviisi neljanda reeglini. Selle äraarvamiseks peate vastama küsimus: Mis on päeva režiim? "

    Laste vastused.

    Mikrob "OH": Ja nüüd peate päevakava pildid korda tegema. (Mis kõigepealt, mis siis)

    (Lapsed panevad pilte välja)

    4. REEGEL "Olla tervislik, peate jälgima igapäevast rutiini "

    Mikrob "OH": Poisid, tervisliku eluviisi 5. reegli äraarvamiseks peate ära arvama inimese elukutse. (Postitatakse atribuutidega pilte (stratoskoop, süstal jne). Üks pilt on üleliigne. Lapsed peavad leidma täiendava.)

    Mikrob "OH": Milleks see on mõeldud ja kellele need esemed kuuluvad? Kas kõik kuulub arstile? Mida teeb ARST?

    5. REEGEL: "Kui olete haige, pöörduge arsti poole."

    Mikrob "OH": Te olete nii toredad, teate kõike. Peame teiega lahku minema, kuid ma tahan teile vitamiine anda (Jagab puuvilju)... Saate neid süüa, need on mahlased, magusad.

    Lapsed ei söö.

    Mikrob "OH": Miks sa ei söö?

    Lapsed: Sest nad on räpased.

    Mikrob "OH": Noh, meil ei õnnestunud teie juurde jääda, nii et kõik jäävad tervislik... Ilmselt sluts, peame määrima teise lasteaia räpane.

    Koolitaja: OH ja AH ning lahku minnes kutsun teid koos poistega multifilmi vaatama "Smeshariki. ABC tervis»

    Materjali kirjeldus: Pakun teile kokkuvõtte vanema rühma (5-6-aastased) lastele suunatud otsestest haridustegevustest teemal: "Terves kehas terve vaim". See materjal on kasulik vanema rühma õpetajatele. See on kokkuvõte kognitiivsest õppetunnist, mille eesmärk on edendada lugupidavat suhtumist oma tervisesse ja teiste tervisesse.

    Otsekoolituste kokkuvõte vanemas rühmas "Terves kehas - terve vaim"

    Integratsioon hariduspiirkonnad: "Tervis", "Tunnetus", "Suhtlus", "Ilukirjanduse lugemine", "Ohutus".

    eesmärk: koolitada koolieelikuid austama oma ja teiste tervist.

    Ülesanded:

    Hariv: Tutvustada lastele õigusi ja kohustusi; aitab laiendada arusaamu tervishoid; kinnistada teadmisi tervisliku eluviisi kohta.

    Arendamine: Arendage tähelepanu, loogilist mõtlemist, mälu, uudishimu.

    Kõne:Arendada sidusat kõnet, rikastada laste sõnavara: tervis, "Õigusteaduse lill", konventsioon.

    Hariv: Kasvatage koolieelikute huvi oma tervise vastu.

    Demomaterjal:

    Nukk - "Konvent".

    - "Lillepeenar".

    Kaardid.

    Illustratsioon - "Lapse õigus füüsilisele tervisekaitsele".

    - "Lill - õigusteadus".

    Metoodilised võtted:

    Kehaline kasvatus "Vihm", mängutehnikad, vestlus-dialoog.

    GCD liikumine:

    Koolitaja: Lapsed, täna tuli meile külla nukk "Konvent". Mis sa arvad, mis eesmärgil ta meie juurde tuleb?

    Lapsed:Ta tuleb meile tutvustama õigusi ja kohustusi. Koolitaja: kas mäletate, mis õigusega me eelmises tunnis kohtusime?

    Lapsed: Igaühel on õigus perekonnas üles kasvada.

    Koolitaja: Isegi täna ei tulnud "konvent" meile tühjade kätega. Vaadake illustratsiooni ja öelge mulle, mida see tähendab?

    Lapsed: Kõigil on õigus külastada raviasutus, tervisekaitseks.

    Koolitaja: Nõus, tore on tunda end terve, rõõmsameelne, rõõmsameelne. Rahvas mõtles välja palju vanasõnu ja ütlusi. Milliseid sa tead?

    Lapsed: "Terves kehas terve vaim"; "Tervis on väärtuslikum kui kuld."

    Koolitaja: Kas olete kunagi mõelnud sellele, et meil on palju lahkeid ja lojaalseid "sõpru"? Mis aitab inimesel olla terve? / Avan 1 kaardi /.

    Lapsed: Puhas jahe vesi, mida me peseme ja dušime, karastab keha, toidab, puhastab nahka, pestes mustuse ja mikroobid.

    Koolitaja:Milliseid abistajaid meil veel on? / Avan kaardi nr 2 /

    Lapsed:Hommikused harjutused ja kehaline kasvatus. Need aitavad meil kasvada tugevaks, julgeks, osavaks, osavaks.

    Koolitaja: Eks, aga mis veel aitab inimesel tervist olla? / Ma avan kaardi numbri 3 / Täpselt nii, värske õhk, soojad päikesekiired. Õhk on eriti kasulik okaspuu männi- ja kuusemetsades. See on küllastunud vaigu ja männiokkade aroomiga, mis sisaldab mikroobe hävitavaid fütontsiide. Kõik teavad, et "päike, õhk ja vesi on meie parimad sõbrad". Kujutage nüüd ette laiskat inimest, kes peseb ja peseb harva käsi. Tema maja on tolmune ja räpane. Köögis - pesemata nõud. Kärbsed hõljuvad ringi toidujäätmete järele ja toovad siis majja lennates oma käppadele mikroobid, mis võivad haigusi põhjustada.

    "Puhtus on tervise võti."

    Koolitaja: On tüüpe, kellele ei meeldi igapäevast režiimi jälgida. Hommikust hilisõhtuni vaatavad nad televiisorit või mängivad arvutist ning hommikul tõusevad loid, kahvatud, unustades suurepärase reegli: "Varakult voodis - vara voodis - te ei tea leina ja haigust." Meie tervise ustav abiline on igapäevane rutiin.

    Koolitaja: Kuid oleme unustanud veel ühe assistendi. / avage kaart /. Just, see on liikumine. Spordiga tegeledes muutub inimene tugevaks, vastupidavaks, osavaks, paadunuks. Liikumine pakub inimesele rõõmu.

    Fizminutka: "Vihm"

    Tilk üks, tilk kaks

    Esialgu väga aeglaselt.

    Ja siis, siis, siis

    Kõik jooksevad, jooksevad, jooksevad.

    Avasime oma vihmavarjud,

    Nad varjasid end vihma eest.

    Varbahüpe, käed vöö peal.

    Üks hüpe veel.

    8 hüpet.

    Laiendage käed külgedele.

    Sulgege poolringis käed üle pea.

    Koolitaja: Lapsed, kes on teie arvates kohustatud hoolitsema oma tervise eest ja järgima kõiki siin loetletud reegleid? Täpselt nii, see on iga inimese kohustus.

    Kuid on olukordi, kus inimene üksi ei suuda probleemidega toime tulla. Ma küsin teilt mõistatuse ja te arvate, kes tuleb appi igal ajal päeval või öösel.

    "Kui su kõrv valutab,

    Kui kurk on kuiv.

    Ära muretse ja ära nuta -

    Lõppude lõpuks aitab / arst / teid.

    Just, lapsed, see on arst. Niipea kui olete sündinud, jälgib teid lastearst-lastearst. Ta on lahke, sõbralik, tähelepanelik, teab, mis on beebile parim.

    Arst - spetsialistid ravivad erinevaid haigusi. Millist arsti elukutset sa tunned?

    Just, hambaarst - ravib hambaid;

    ENT - arst - ravib kõrvu, kõri, nina;

    silmaarst - ravib silmi;

    kirurg - operatsioone tegemas.

    Kirurg on meditsiini kõige kangelaslikum. Ta peab olema valmis igaks juhuks. Mitu tundi peab kirurg operatsioonilauas seisma.

    Juhtub, et tänaval, kodus või tööl olev inimene tunneb end halvasti. Kes kiirustab aitama?

    Õige, " kiirabi". Mis numbrile saame helistada?

    Täpselt nii - "03". Õed ja korrapidajad teevad koostööd polikliinikus ja haiglas tegutsevate arstidega, kes hoolitsevad raskelt haigete patsientide eest, teevad süste, annavad ravimeid ja hoiavad puhtust.

    Lapsed, mis te arvate, millised omadused peaksid erialaselt inimesel olema arstiga?

    Mäng "Võlusõnade lillepeenar".

    Igal päeval päeval või öösel võime nende poole pöörduda abi saamiseks ja kindlasti tulevad meile appi valges kitlis inimesed.

    Vaadake, lapsed, meie "Seaduse lille". Kas saame olemasolevatele kroonlehtedele veel ühe lisada? Mis õigust me täna kohtasime?

    Ootame järgmist kohtumist nuku Conventioniga.